Zaproszenie do udziału w XI Edycji Konkursu dla Telewizji Lokalnych "To Nas Dotyczy"

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej ogłasza XI Edycję Konkursu dla Telewizji Lokalnych "To Nas Dotyczy".

1. W konkursie mogą wziąć udział koncesjonowane telewizje lokalne z zastrzeżeniem § 3 ust. 2 Regulaminu X Edycji Konkursu dla Telewizji Lokalnych - nadające swój program w sieciach kablowych członków Izby.

Uczestnikiem Konkursu, w kategorii - audycja telewizyjna na temat: "Moja Mała Ojczyzna" (opisanej w § 2 ust. 2 lit. a) może być również inna organizacja telewizyjna, nadająca program o tematyce lokalnej, w technologii naziemnej lub satelitarnej, reemitowany w sieci operatora będącego członkiem PIKE (kategoria „open”).

XI edycja konkursu prowadzona jest w następujących kategoriach:

  • "Moja Mała Ojczyzna", forma dziennikarska dowolna, audycja telewizyjna związana z szeroko pojętym patriotyzmem lokalnym, wiedzą regionalną, zwyczajami i obrzędami, inicjatywami i działaniami na rzecz lokalnej społeczności.
  • "Moje miasto leży w Europie", forma dziennikarska dowolna, audycja dotycząca wpływu 10-letniego uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej na wygląd naszych miast, życie jego mieszkańców, lokalne inicjatywy, itp. W tej kategorii mogą znaleźć się również audycje dofinansowane ze środków UE.
  • "Ekologia... i coś więcej", forma dziennikarska dowolna, audycja dotycząca zagadnień związanych z ekologią, recyklingiem, zapobieganiem degradacji środowiska, zdrowym trybem życia, ochroną przyrody, a także dotycząca działań twórczych w zakresie upcyklingu, czyli tworzeniu przedmiotów wysokiej jakości z surowców o niskiej jakości, często pochodzących z recyklingu.
  • "Reaguję na przemoc wobec dzieci – mam prawo", forma dziennikarska dowolna.
  • Nagroda Publiczności - krótka forma telewizyjna, reportaż

W ramach XI Konkursu Prezes PIKE może przyznać na wniosek Komisji Programowej Nagrodę Honorowego Kryształowego Ekranu za całokształt działalności Telewizji Lokalnej.

Prosimy o zwrócenie uwagi na zmianę kategorii w tej edycji Konkursu.

2. Na konkurs można nadsyłać audycje wyemitowane po raz pierwszy w telewizji w okresie pomiędzy 12 marca 2013 roku a 15 kwietnia 2014 r.

3. Każdy z uczestników z zastrzeżeniem § 3 ust. 2 Regulaminu XI Edycji Konkursu dla Telewizji Lokalnych może przysłać więcej niż jedną audycję, nie przekraczając jednak podanych niżej limitów:

Lp. Kategoria Maks. czas
audycji
Maks. ilość
audycji
1. Moja Mała Ojczyzna 20 minut 3
2. Moje miasto leży w Europie 20 minut 2
3. Ekologia... i coś więcej 20 minut 2
4. Reaguję na przemoc wobec dzieci – mam prawo 20 minut 2
5. Nagroda Publiczności 20 minut 2

Prosimy o zwrócenie uwagi na zmianę kategorii w tej edycji Konkursu.

4. Na konkurs należy nadsyłać audycje telewizyjne zapisane na płycie DVD w formacie DVD. Każdy materiał powinien być zapisany na oddzielnej płycie. Płyta powinna być starannie zapisana i sprawdzona oraz zabezpieczona przed uszkodzeniami w transporcie.

5. Do nagrań należy dołączyć metryczkę stanowiącą załącznik do Regulaminu Konkursu. Proszę o zwrócenie uwagi, iż metryka składa się z dwóch stron i musi zawierać podpisy oraz pieczęć zgłaszającej materiały konkursowe telewizji.

Prosimy również, aby materiały konkursowe były zgłaszane przez podmioty dysponujące aktualną koncesją KRRiT.

6. Prace przekazywane są wraz z opisem jak wyżej do siedziby PIKE na adres:
00-450 Warszawa, ul. Przemysłowa 30 do dnia 15 kwietnia 2014 roku.

7. Terminy:
a) przyjmowanie prac – do 15 kwietnia 2014 r.
b) obrady Komisji Programowej (zakończenie I etapu Konkursu) – do 25 kwietnia 2014.
c) podanie wyników Konkursu i wręczenie nagród – na Wiosennej Konferencji PIKE’2014 w dniu 27 maja 2014 w Jachrance.

8. Nadesłane na konkurs prace nie będą zwracane.

9. Szczegółowy Regulamin Konkursu znajduje się na stronach internetowych PIKE: www.pike.org.pl , www.konferencjepike.pl .

W związku z licznymi zmianami w Regulaminie prosimy o zapoznanie z tegoroczną wersją Regulaminu Konkursu dla Telewizji Lokalnych, a w razie niejasności i pytań prosimy o kontakt z Panią Ewą Michalską – Dyrektorem Konkursu, tel. 504 855 638, e.michalska@pike.org.pl.Materiały do pobrania: 1. Regulamin Konkursu 2. Metryka materiału konkursowego 3. Formularz zgłoszenia do nagrody Honorowego Kryształowego Ekranu

14 lutego 2014 r.

Kalendarium

Lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Ankieta

W jakim stopniu jesteś zainteresowany oglądaniem naziemnej cyfrowej telewizji (NTC)?

 

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej organizuje konferencje dla operatorów, nadawców, dystrybutorów sprzętu i programów TV.

Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL działa na rzecz operatorów, prowadząc negocjacje z nadawcami programów telewizyjnych.

Konsorcjum Przyjazne Prawo Autorskie apeluje o przeprowadzenie jednej, kompleksowej nowelizacji ustawy, która uporządkuje rynek.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/www/pike.org.pl/www/application/../data/session) in Unknown on line 0