PIKE Honorowym Patronem VI edycji konferencji Aplikacje TV

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej po raz szósty objęła Patronatem Honorowym konferencję Aplikacje TV, która tym razem odbędzie się 13 marca 2014 roku w Warszawie. Konferencja jest skierowana do osób zainteresowanych tematem Smart TV i nielinearnych usług telewizyjnych.

 

W ostatnich miesiącach coraz częściej mówi się o tym jaki system operacyjny jest lub będzie za kilka miesięcy w danym modelu telewizora. Podczas wiosennej edycji konferencji zostaną zaprezentowane nowości na platformach Smart TV w liniach produktowych telewizorów na 2014 rok. Ciekawym trendem jaki się pojawił w telewizorach jest zainteresowanie się producentów TV systemem Android. O tym m.in. jakie to będzie miało przełożenie dla developerów i właścicieli aplikacji, toczyć się będzie dyskusja podczas panelu.

W drugiej części konferencji przedstawione zostaną przypadki ciekawych aplikacji Smart TV takich jak VEVO, Pudelek.tv, Bajki VOD, Player.pl, Andrino Play czy Telewizja dla narciarzy.

Organizatorzy zaplanowali także kilka interesujących prelekcji - o wirtualnych kanałach telewizyjnych w Smart TV opowie Paweł Tutka, a Krzysztof Zalewski z KRRiT opisze regulacje dotyczące VOD w Smart TV. Oprócz tego będzie prezentacja Gökhana Dogan z Accedo.TV o tym, na co zwracać uwagę podczas projektowania aplikacji na telewizory na przykładach zagranicznych aplikacji. Z kolei Zbigniew Kądzielski z Instytutu Łączności opowie o testach usług telewizji interaktywnej jakie są prowadzone w sieci Jambox.

Dopełnieniem spotkania będzie końcowy panel dyskusyjny dotyczący VOD i Live TV w aplikacjach telewizyjnych.

 

Program konferencji dostępny jest na stronie http://aplikacje.tv

 

Patronat Medialny zapewniają: TELEKABEL&digitalTV, TV Sat Magazyn, Sat Kurier, TV Lider, TelePRO, TV Test i Info Market.

4 marca 2014 r.

Kalendarium

Lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Ankieta

W jakim stopniu jesteś zainteresowany oglądaniem naziemnej cyfrowej telewizji (NTC)?

 

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej organizuje konferencje dla operatorów, nadawców, dystrybutorów sprzętu i programów TV.

Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL działa na rzecz operatorów, prowadząc negocjacje z nadawcami programów telewizyjnych.

Konsorcjum Przyjazne Prawo Autorskie apeluje o przeprowadzenie jednej, kompleksowej nowelizacji ustawy, która uporządkuje rynek.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/www/pike.org.pl/www/application/../data/session) in Unknown on line 0