Stanowisko Izb w sprawie Neutralności sieci i usług specjalistycznych w projekcie rozporządzenia "connected continent" (TSM)

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji oraz Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji przekazały do Rafała Trzaskowskiego - Ministra Administracji i Cyfryzacji wspólne stanowisko dotyczące rozporządzenia w sprawie europejskiego jednolitego rynku cyfrowego COM(2013) 627, w szczególności przepisów dotyczących neutralności sieci i usług, które będą tematem podczas spotkania w Ministerstwie w dniu 17 kwietnia.

W korespondencji Prezesi Izb przedstawili postulaty zmian do projektu pakietu „Connected Continent”, w którym  m.in. jest przewidywane wprowadzenie istotnych ograniczeń w zarządzaniu ruchem w sieci poprzez, nałożenie obowiązku świadczenia usług specjalistycznych jedynie wtedy, gdy nie mają one żadnego wpływu na przepustowość dostępną dla zwykłych  usług internetowych. Zdaniem Izb oznacza to ograniczenie możliwości świadczenia usług w zakresie telemedycyny, e-administracji, przekazu głosu przez internet (VOIP), wydzielania podsieci (VPN) na przykład dla potrzeb telepracy, czy też telewizji internetowej (IPTV) – usług już powszechnie oczekiwanych przez społeczeństwo.

Przeczytaj pełną treść korespondencji: pobierz PDF.
Pobierz PDF - Załącznik nr 1 - postulaty

16 kwietnia 2014 r.

Kalendarium

Lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Ankieta

W jakim stopniu jesteś zainteresowany oglądaniem naziemnej cyfrowej telewizji (NTC)?

 

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej organizuje konferencje dla operatorów, nadawców, dystrybutorów sprzętu i programów TV.

Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL działa na rzecz operatorów, prowadząc negocjacje z nadawcami programów telewizyjnych.

Konsorcjum Przyjazne Prawo Autorskie apeluje o przeprowadzenie jednej, kompleksowej nowelizacji ustawy, która uporządkuje rynek.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/www/pike.org.pl/www/application/../data/session) in Unknown on line 0