Jerzy Straszewski ponownie wybrany na stanowisko Prezesa Zarządu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej

Jerzy Straszewski został wybrany na stanowisko Prezesa Zarządu PIKE na kolejną, trzyletnią kadencję. Wybory miały miejsce podczas Walnego Zgromadzenia Członków Izby odbywającego się w trakcie Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej, która w dniach 26 – 28 maja odbywa się w Hotelu Warszawianka w Jachrance. Wybrany został również Zarząd organizacji oraz pozostałe organy statutowe działające w ramach Izby.

Liczba członków Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego uległy pomniejszeniu – Zarząd składa się z 11 osób, Komisja Rewizyjna i Sąd Koleżeński liczą po trzy osoby. Wynika to z dostosowania liczebności organów do ilości członków zrzeszonych w Izbie, a także pozwoli skuteczniej zarządzać bieżącymi pracami Izby i aktywnościami podejmowanymi przez działające w strukturach organizacji zespoły projektowe.

Jerzy Straszewski, dziękując za zaufanie i ponowny wybór na stanowisko Prezesa wyraził przekonanie, że działania podejmowane przez Zarząd Izby w kolejnej kadencji nadal zmierzać będą w kierunku partnerskiego dialogu z władzą publiczną. Kolejnym priorytetem będzie skuteczne zabieganie o poprawę warunków prowadzenia działalności przez operatorów komunikacji elektronicznej.

Jerzy Straszewski jest Prezesem Zarządu PIKE nieprzerwanie od 2003 roku. Z wykształcenia elektronik, absolwent Politechniki Warszawskiej, ukończył także studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania na University of Toronto w Kanadzie. Ma tytuł rzecznika patentowego, jest posiadaczem wiele patentów z zakresu konstrukcji podzespołów elektronicznych. Współzałożyciel i od 1990 roku prezes zarządu firmy SATEL SA, producenta i dystrybutora sprzętu dla przedsiębiorstw telekomunikacyjnych. W 1991 roku jeden z pierwszych członków - założycieli Stowarzyszenia Operatorów Telewizji Kablowych w Zielonej Górze, przekształconego w 1998 roku w Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Komunikacji Kablowej, a w 2005 roku w Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej. Od 1994 roku wchodził w skład zarządu organizacji, był także członkiem jej komisji rewizyjnej.

Członkami Zarządu PIKE zostali: Gabriela Golicz, Patrycja Gołos, Janusz Kosiński, Witold Krawczyk, Tom Ruhan, Tomasz Węgrzyński, Józef Kot, Wiesław Okrój, Włodzimierz Zieliński oraz Wojciech Zyzański.

Powołane zostało Prezydium Zarządu PIKE, w składzie którego, poza Prezesem Jerzym Straszewskim, znaleźli się Patrycja Gołos oraz Tomasz Węgrzyński.

Walne Zgromadzenie członków PIKE wybrało także Komisję Rewizyjną w składzie: Marek Gieleta, Robert Kowalczyk, Jan Piotrowski oraz Sąd Koleżeński w składzie: Dariusz Cisak, Krzysztof Mruk, Jan Tomków.

26 maja 2014 r.

Kalendarium

Lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Ankieta

W jakim stopniu jesteś zainteresowany oglądaniem naziemnej cyfrowej telewizji (NTC)?

 

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej organizuje konferencje dla operatorów, nadawców, dystrybutorów sprzętu i programów TV.

Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL działa na rzecz operatorów, prowadząc negocjacje z nadawcami programów telewizyjnych.

Konsorcjum Przyjazne Prawo Autorskie apeluje o przeprowadzenie jednej, kompleksowej nowelizacji ustawy, która uporządkuje rynek.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/www/pike.org.pl/www/application/../data/session) in Unknown on line 0