Podsumowanie III Forum Telewizji Lokalnych

Przedstawiciele nadawców lokalnych uczestniczyli w zorganizowanym już po raz trzeci Forum Telewizji Lokalnych „Lokalność w czasach globalizacji”, które odbyło się 27 maja w Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka w Jachrance. III Forum Telewizji Lokalnych to wydarzenie towarzyszące Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej.

III Forum Telewizji Lokalnych to unikalne i jedyne tego typu spotkanie w Polsce, do udziału w którym zaproszeni zostali reprezentanci wszystkich działających w Polsce telewizji lokalnych. Pomysł zorganizowania tej imprezy jest wynikiem współpracy pomiędzy Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej oraz Stowarzyszeniem Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne. Wspólnie dostrzeżona została potrzeba zorganizowania profesjonalnego wydarzenia w postaci forum, którego tematyka w całości poświęcona będzie wyłącznie tej grupie uczestników. Forum towarzyszyła wystawa sprzętu, oprogramowania i materiałów przeznaczonych dla producentów telewizyjnych. W trakcie dyskusji panelowych podczas Forum omówione zostały najważniejsze zagadnienia w zakresie między innymi prowadzenia przez telewizje lokalne działalności na styku misyjności i aspektów biznesowych. Panele dyskusyjne skupiły się także na lokalnym aspekcie działania tych podmiotów –w tym roku temat ten omówiony został z perspektywy misji, zadań i oczekiwań widza. Omówione zostały także zagadnienia dotyczące prawnej definicji nadawcy lokalnego oraz wzajemnych relacji i funkcjonowania telewizji lokalnej w internecie. Jednym z elementów programu Forum były także warsztaty dziennikarskie.

Udział w dyskusjach panelowych Forum wzięli między innymi: Ewa Gadomska, Barbara Turowska i Michał Wiśniewski z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Marian Zalewski z TVP, Juliusz Marek - Prezes Stowarzyszenia Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, Halina Godecka – Fundacja Akademia Mediów oraz Ewa Michalska – Członek Zarządu PIKE.

Zarówno w trakcie Forum, jak i podczas Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej, odbył się przegląd nominowanych audycji i wyłonionych zwycięzców w XI już edycji Konkursu dla Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy”. Podobnie jak w roku ubiegłym nad jedną z kategorii konkursowych – „Reaguj na przemoc wobec dzieci. Masz prawo.” patronat objął Pan Minister Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, który ufundował również nagrody dla zwycięskich w tej kategorii telewizji. Nagrodę w kategorii Nagroda Publiczności ufundowała telewizja TVR, na antenie której od dwóch lat w magazynie „To Nas Dotyczy” prezentowane są materiały nadesłane przez telewizje lokalne na Konkurs.

28 maja 2014 r.

Kalendarium

Lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Ankieta

W jakim stopniu jesteś zainteresowany oglądaniem naziemnej cyfrowej telewizji (NTC)?

 

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej organizuje konferencje dla operatorów, nadawców, dystrybutorów sprzętu i programów TV.

Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL działa na rzecz operatorów, prowadząc negocjacje z nadawcami programów telewizyjnych.

Konsorcjum Przyjazne Prawo Autorskie apeluje o przeprowadzenie jednej, kompleksowej nowelizacji ustawy, która uporządkuje rynek.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/www/pike.org.pl/www/application/../data/session) in Unknown on line 0