Podsumowanie Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej w Jachrance

Uczestnicy rynku telekomunikacyjnego i medialnego spotkali się podczas Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej, która w dniach 26 – 28 maja odbyła się w Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka w Jachrance. Celem Konferencji była dyskusja nad najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi rozwoju branży. Wydarzeniem towarzyszącym Konferencji było, odbywające się już po raz trzeci, Forum Telewizji Lokalnych.

W Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej, organizowanej przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej we współpracy z Fundacją PIKSEL, udział wzięli operatorzy kablowi, kluczowi uczestnicy rynku mediów elektronicznych z Polski i zza granicy oraz reprezentanci instytucji regulacyjnych i Parlamentu. Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej to znaczące wydarzenie branżowe, podczas którego w trakcie dyskusji panelowych omawiane były najważniejsze zagadnienia związane z dalszym, dynamicznym rozwojem rynku w obliczu zbliżających się zmian związanych zarówno z technologią nadawania, jak i tych wynikających z nowych regulacji prawnych. W trakcie Konferencji odbyły się także dyskusje panelowe związane z rocznicą 25-lecia istnienia telewizji kablowych w Polsce.

W trakcie Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej podpisane zostało porozumienie ze Stowarzyszeniem Dystrybutorów Programów Telewizyjnych Sygnał. Przedmiotem porozumienia jest podjęcie współpracy dotyczącej ochrony własności intelektualnej i przeciwdziałanie piractwu medialnemu w ramach realizacji zadań statutowych przez Strony porozumienia.

Podczas Konferencji przyznane zostały również nagrody w Konkursie dla Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy”, w którym nagrody otrzymali: w kategorii „Moja mała ojczyzna” triumfowała Wielkopolska Telewizja Kablowa, która zwyciężyła także w kategorii „Moje miasto leży w Europie”. W kategorii „Ekologia…I coś więcej” zwyciężyła Telewizja Dami z Jeleniej Góry. Przyznana została także nagroda w kategorii „Reaguj na przemoc wobec dzieci. Masz prawo”, nad która patronat objął Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, a statuetka powędrowała do Telewizja Morska Wejherowo. Wręczono także nagrodę w kategorii Nagroda publiczności, którą otrzymała Telewizja Horyzont. W tegorocznej, jedenastej edycji Konkursu, przyznano także statuetkę Diamentowego Ekranu, która powędrowała do Telewizji Sudeckiej z Bielawy. W tym roku przyznana została także nagroda dla najbardziej rokującej produkcji, która zostanie pokazana na przyszłorocznych targach filmowych i telewizyjnych MIPCOM MIPDOC w Cannes. Fundatorem nagrody jest Reed Midem - organizator międzynarodowych targów filmowych i telewizyjnych MIPDOC, MIPTV i MIPCOM w Cannes, a zwyciężył cykl programów WE LOVE POZNAŃ wyprodukowany przez Wielkopolską Telewizję Kablową. Po raz piąty Fundacja Akademia Mediów przyznała statuetkę Złotoustej Telewizji, którą otrzymał Maciej Kautz z Wielkopolskiej Telewizji Kablowej.

Zagadnienia dotyczące bieżącej działalności telewizji lokalnych omawiane były podczas, odbywającego się równolegle do programu Konferencji, III Forum Telewizji Lokalnych z udziałem przedstawicieli mediów lokalnych. W trakcie Forum, poza dyskusjami panelowymi nad tematyką lokalności w czasach globalizacji, odbyły się warsztaty dla dziennikarzy mediów lokalnych oraz przegląd audycji nominowanych w Konkursie „To Nas Dotyczy”.

29 maja 2014 r.

Kalendarium

Lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Ankieta

W jakim stopniu jesteś zainteresowany oglądaniem naziemnej cyfrowej telewizji (NTC)?

 

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej organizuje konferencje dla operatorów, nadawców, dystrybutorów sprzętu i programów TV.

Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL działa na rzecz operatorów, prowadząc negocjacje z nadawcami programów telewizyjnych.

Konsorcjum Przyjazne Prawo Autorskie apeluje o przeprowadzenie jednej, kompleksowej nowelizacji ustawy, która uporządkuje rynek.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/www/pike.org.pl/www/application/../data/session) in Unknown on line 0