MIPDOC i MIPTV 2015

„Już za parę dni, za dni parę…”, a dokładnie w dniach 11-16 kwietnia w Cannes odbędą się targi MIPDOC i MIPTV, zaliczane do najważniejszych  wydarzeń branży medialnej na świecie.

Dzięki współpracy PIKE i PIKSEL z organizatorem imprezy, firmą Reed MIDEM,  na targach zaprezentowane zostaną wybrane produkcje polskich, lokalnych stacji telewizyjnych, które są zrzeszone w PIKE.

Podczas tegorocznej imprezy, PIKE i PIKSEL zaprezentują 20 programów telewizji lokalnych, które zostały wyłonione w ogólnopolskim konkursie „To Nas Dotyczy”. Wybrane produkcje zaliczane do gatunku dokumentów i dramatu będzie można obejrzeć na stoisku PIKE i PIKSEL, które będzie funkcjonować w ramach stoiska narodowego Polski. Na potrzeby klientów zagranicznych przygotowana została również strona internetowa www.pikselcannes.pl na której prezentowane filmy dostępne są w wersji on-line.  Zamieszczone zostały również zdjęcia i krótkie informacje nt. każdej produkcji, a dodatkowo foldery z opisami filmów i płyty z filmami będą dostępne na stoisku targowym.

 

Dzięki podjętej przez PIKE i PIKSEL inicjatywie promocji produkcji telewizji lokalnych na targach MIPTV i MIPDOC, podczas ubiegłorocznej imprezy, cykl programów „We love Poznań” przygotowanych przez Wielkopolską Telewizję Kablową (WTK)został wyróżniony przez organizatora targów, firmę Reed MIDEM. Nagrodzona produkcja zostanie w tym roku włączona do biblioteki cyfrowej targów MIPDOC, a przedstawiciele WTK wezmą udział w tegorocznej edycji imprezy na koszt organizatora.

 

Udział w targach daje szansę wszystkim uczestnikom rynku medialnego na zapoznanie się z  wymaganiami, jakie rozwój nowoczesnych technologii stawia przed branżą medialną i filmową. Konferencje towarzyszące targom, jak i specjalne prezentacje prowadzone przez światowych liderów danej branży gwarantuje wysoki poziom spotkań, jak również pozwala poznać światowe trendy i standardy produkcji telewizyjnych i filmowych.

10 kwietnia 2015 r.

Kalendarium

Czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Ankieta

W jakim stopniu jesteś zainteresowany oglądaniem naziemnej cyfrowej telewizji (NTC)?

 

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej organizuje konferencje dla operatorów, nadawców, dystrybutorów sprzętu i programów TV.

Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL działa na rzecz operatorów, prowadząc negocjacje z nadawcami programów telewizyjnych.

Konsorcjum Przyjazne Prawo Autorskie apeluje o przeprowadzenie jednej, kompleksowej nowelizacji ustawy, która uporządkuje rynek.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/www/pike.org.pl/www/application/../data/session) in Unknown on line 0