Konkurs "To Nas Dotyczy"

 

Szanowni Państwo,

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej ogłasza XIII Edycję Konkursu dla Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy”.

W konkursie mogą wziąć udział koncesjonowane telewizje lokalne z zastrzeżeniem § 3 ust. 2 Regulaminu XIII Edycji Konkursu dla Telewizji Lokalnych - nadające swój program w sieciach kablowych członków Izby.

XIII edycja konkursu prowadzona jest w następujących kategoriach:

 • „Moja Mała Ojczyzna” - forma dziennikarska dowolna, audycja telewizyjna związana z szeroko pojętym patriotyzmem lokalnym, wiedzą regionalną, inicjatywami i działaniami na rzecz lokalnej społeczności.
 • „NEWS” – pojedynczy materiał informacyjny
 • „To się nadaje….” - forma dziennikarska dowolna, magazyn, audycja cykliczna, pokazująca nowe formy realizacji, formaty i osobowości telewizyjne
 • „Mali bohaterowie, postawa dziecka przykładem dla innych” - forma dziennikarska dowolna, kategoria objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.
 • „Nasz głos w mieście i regionie” – forma dziennikarska dowolna, audycja powstająca przy współpracy z samorządem lokalnym lub na jego zlecenie, a także audycje promujące miasto, powiat, region.


Proszę zwrócić uwagę na zmianę kategorii w tej edycji Konkursu.

 1. Na konkurs można nadsyłać audycje wyemitowane po raz pierwszy w telewizji w okresie pomiędzy 5 kwietnia 2015 roku a 17 marca 2016 r.
 2. Każdy z uczestników z zastrzeżeniem § 3 ust. 2 Regulaminu XIII Edycji Konkursu dla Telewizji Lokalnych może przysłać więcej niż jedną audycję, nie przekraczając jednak podanych niżej limitów:

   

  Lp KATEGORIA MAX ILOŚĆ AUDYCJI
  1 Audycja „Moja Mała Ojczyzna” 3
  2 News 3
  3 Audycja „To się nadaje…” 2
  4 Audycja „Mali bohaterowie, postawa dziecka przykładem dla innych” 2
  5 Audycja „Nasz głos w mieście i regionie” 2

   

  WAŻNE!!!!

  Z cyklu audycji realizowanych według tego samego formatu telewizyjnego do Konkursu zgłoszona może zostać jako materiał konkursowy tylko jedna audycja. Nie dotyczy to audycji z zakresu publicystyki społecznej oraz audycji interwencyjnych.

   

 3. Na konkurs należy nadsyłać audycje telewizyjne zapisane na płycie DVD w formacie MPEG-2 (format SD-PAL) lub MPEG-4 (full HD, kodek h264).
 4. Każdy materiał powinien być zapisany na oddzielnej płycie. Płyta powinna być starannie zapisana i sprawdzona oraz zabezpieczona przed uszkodzeniami w transporcie.
 5. Do nagrań należy dołączyć metryczkę stanowiącą załącznik Nr 1 do Regulaminu Konkursu.Proszę o zwrócenie uwagi, iż metryka składa się z dwóch stron i musi zawierać podpisy oraz pieczęć zgłaszającej materiały konkursowe telewizji.

   

  Prosimy również, aby materiały konkursowe były zgłaszane przez podmioty dysponujące aktualną koncesją KRRiT.

   

 6. Prace przekazywane są wraz z opisem jak wyżej do siedziby PIKE na adres: 00-450 Warszawa, ul. Przemysłowa 30 do dnia 17 marca 2016 roku.
 7. Terminy:
  1. przyjmowanie prac – do 17 marca 2016 r.
  2. obrady Komisji Programowej (zakończenie I etapu Konkursu) – do 25 marca 2016.
  3. podanie wyników Konkursu i wręczenie nagród – na Wiosennej Konferencji PIKE’2016 w dniu 26 kwietnia 2016 roku w Centrum Konferencyjnym „Warszawianka” w Jachrance.
 8. Nadesłane na konkurs prace nie będą zwracane.
 9. Szczegółowy Regulamin Konkursu znajduje się na stronach internetowych PIKE: www.pike.org.pl , www.konferencjepike.pl .

 

 

W związku z licznymi zmianami w Regulaminie proszę zapoznać się z tegoroczną wersją Regulaminu Konkursu dla Telewizji Lokalnych, a w razie niejasności i pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

Do pobrania

Matryca materiału
Regulamin konkursu 2016

 

Dyrektor Konkursu:
Ewa Michalska
Polska Izba Komunikacji Elektronicznej
00-450 Warszawa
tel.: +48 504.855.638
e.mail: e.michalska@pike.org.pl

8 lutego 2016 r.

Kalendarium

Maj 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Ankieta

W jakim stopniu jesteś zainteresowany oglądaniem naziemnej cyfrowej telewizji (NTC)?

 

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej organizuje konferencje dla operatorów, nadawców, dystrybutorów sprzętu i programów TV.

Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL działa na rzecz operatorów, prowadząc negocjacje z nadawcami programów telewizyjnych.

Konsorcjum Przyjazne Prawo Autorskie apeluje o przeprowadzenie jednej, kompleksowej nowelizacji ustawy, która uporządkuje rynek.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/www/pike.org.pl/www/application/../data/session) in Unknown on line 0