Kryształowe Ekrany przyznane!

Znani są już laureaci VII edycji Konkursu dla telewizji lokalnych To Nas Dotyczy. Nagrodzeni zostali: Wielkopolska Telewizja Kablowa Poznań za najlepszy program informacyjny, Telewizja Sudecka nagrodzona w dwóch kategoriach: krótka forma telewizyjna za "Tajemnice Riese" i audycja "Nasz Niezwykły Gość" za "Bryllowanie" oraz w kategorii audycja telewizyjna "Moja Mała Ojczyzna" - Telewizja Miejska Stalowa Wola.

Ogłoszenie nominowanych telewizji oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się w trakcie Gali Kablowej podczas XXXVI Konferencji i Wystawy PIKE 27 kwietnia w Centrum Kongresowym Ossa. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Więcej

Po raz pierwszy w historii Konkursu przyznano także statuetkę "Złotoustej telewizji" w ramach dodatkowej nagrody indywidualnej ufundowanej przez FUNDACJĘ AKADEMIA MEDIÓW, która postanowiła zwrócić szczególną uwagę na język, jakim posługują się dziennikarze telewizji lokalnych.

Nagrodę otrzymała Telewizja PRESTO z Polic za poprawność językową, umiejętność przekazu tekstu, poprawność intonacyjną oraz przyznano wyróżnienie w postaci dyplomu dla Telewizji Starachowice za ciekawe opracowanie tekstu i jego prezentację w materiale filmowym pt. "Wykus- serce wolnej Polski" Michała Tamiłło.

Tarnowska Fundacja Kultury wyróżniła Telewizję WTK Poznań za cykl programów telewizyjnych "Tajemnice Poznania" i telewizja otrzymuje zaproszenie na XXIV Ogólnopolską Konferencję Liderów Kultury Samorządowej do Zakopanego.

W tej edycji w konkursie udział wzięły 32 telewizje, które zgłosiły łącznie 138 materiałów filmowych.

Oceny materiałów nadesłanych na Konkurs dokonała: czteroosobowa Komisja Programowa, która wybrała po 10 materiałów telewizyjnych w każdej z kategorii.
Prezes Polskiej Izby Komunikacji Elektoronicznej - Jerzy Straszewski, powołał w skład Komisji Programowej Konkursu następujące osoby:

- Ewę Michalską - Dyrektora Konkursu,
- Halinę Godecką - Fundacja Akademia Mediów,
- Juliusza Marka - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Telewizji Lokalnych i Regionalnych
- Aleksandra Sawickiego - miesięcznik ?Telekabel?.

W skład Jury weszli:

- Krzysztof Grabowski - Przewodniczący Jury, producent i reżyser filmowy i telewizyjny
- Ewa Gadomska - Dyrektor Departamentu Komunikacji Kablowej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji,
- Andrzej Mikołajczyk, "Tv-Sat-Magazyn", Uniwersytet Łódzki
- Jerzy Krzysztof Czerwiecki - dyrektor Agencji Informacyjnej TVP

Pierwsze miejsca w każdej kategorii zostały nagrodzone sumami pieniężnymi w wysokości 5.000 złotych.

Fundatorami nagród w poszczególnych kategoriach są:

- krótka forma telewizyjna-reportaż - miesięcznik "Telekabel"
- "Moja mała ojczyzna" - miesięcznik "TVLIDER"
- "Nasz niezwykły gość" oraz program informacyjny - Polska Izba Komunikacji Elektronicznej.

Zwycięskie telewizje otrzymały również nagrody rzeczowe.

Współorganizatorem konkursu jest Fundacja "Akademia Mediów". Patronem branżowym konkursu jest miesięcznik Telekabel.

30 kwietnia 2010 r.

Kalendarium

Wrzesień 2018
PnWtŚrCzPtSoNd
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Ankieta

W jakim stopniu jesteś zainteresowany oglądaniem naziemnej cyfrowej telewizji (NTC)?

 

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej organizuje konferencje dla operatorów, nadawców, dystrybutorów sprzętu i programów TV.

Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL działa na rzecz operatorów, prowadząc negocjacje z nadawcami programów telewizyjnych.

Konsorcjum Przyjazne Prawo Autorskie apeluje o przeprowadzenie jednej, kompleksowej nowelizacji ustawy, która uporządkuje rynek.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/www/pike.org.pl/www/application/../data/session) in Unknown on line 0