Opinia PIKE w sprawie warunków realizacji uprawnienia abonenta do przeniesienia przydzielonego numeru (NP) w kontekście uruchomienia Platformy Lokalizacyjno – Informacyjnej z Centralną Bazą

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej przekazała Annie Streżyńskiej - Prezes UKE uwagi dotyczące uruchomienia PLI CBD oraz ulokowania w niej przepływu pełnej komunikacji międzyoperatorskiej związanej z realizacją procesu NP. Zdaniem PIKE podejmowane przez UKE działania to szansa na usprawnienie procesów obsługi klienta, ujednolicenia procedur, jak również zminimalizowanie liczby błędów oraz kosztów dostawców usług związanych z operacyjną obsługą procesów NP.

Jednakże w opinii Izby w procesie tym należy zwrócić uwagę na istotne aspekty związane z jego realizacją, takie jak konieczność poprawnej interpretacji pojęć zawartych w Rozporządzeniu MI w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telefonicznych, kwestia dotycząca terminu rozpatrzenia wniosku Abonenta złożonego w jednostce organizacyjnej dostawcy usług, czy szczególnie istotne w obecnym stanie faktycznym i prawnym rozpatrzenie wniosku Abonenta z zachowaniem terminu jednego dnia.

Przeczytaj pełną treść korespondencji

6 kwietnia 2011 r.

Kalendarium

Maj 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Ankieta

W jakim stopniu jesteś zainteresowany oglądaniem naziemnej cyfrowej telewizji (NTC)?

 

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej organizuje konferencje dla operatorów, nadawców, dystrybutorów sprzętu i programów TV.

Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL działa na rzecz operatorów, prowadząc negocjacje z nadawcami programów telewizyjnych.

Konsorcjum Przyjazne Prawo Autorskie apeluje o przeprowadzenie jednej, kompleksowej nowelizacji ustawy, która uporządkuje rynek.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/www/pike.org.pl/www/application/../data/session) in Unknown on line 0