Wniosek PIKE skierowany do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dopuszczenie organizacji społecznej do udziału w postępowaniu

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej przekazała Bogdanowi Zdrojewskiemu – Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego wniosek o dopuszczenie PIKE do udziału w postępowaniu prowadzonym przez Ministra w sprawie wniosku Stowarzyszenia Filmowców Polskich o zmianę decyzji Ministra Kultury i Sztuki z dnia 29 maja 1995 roku, zezwalającej SFP na zbiorowe zarządzanie prawami autorskimi.

Postępowanie toczące się w niniejszej sprawie pozostaje w ścisłym związku z celami statutowymi Izby, w szczególności w zakresie reprezentacji i ochrony interesów gospodarczych podmiotów zrzeszonych w Izbie – operatorów sieci kablowych oraz nadawców programów radiowych i telewizyjnych.

Zmiany proponowane przez SFP, zdaniem PIKE, mogą mieć istotny wpływ na wynik prowadzonej przez te podmioty działalności gospodarczej zarówno ze względu na rozszerzenie kręgu podmiotów uprawnionych do zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, jak i możliwy związany z tym wzrost kosztów korzystania z utworów audiowizualnych.

Zdaniem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej wniosek SFP rodzi istotne zastrzeżenia merytoryczne dotyczące oczekiwanego zakresu udzielonego zezwolenia we wszystkich jego zakresach, zarówno pól eksploatacji, rodzajów utworów, jak i reprezentowanych podmiotów.

Korespondencja przekazana Ministrowi zawiera także zapowiedź przedstawienia rozszerzonego stanowiska PIKE w tej sprawie, które nastąpi po rozstrzygnięciu przez Ministra złożonego wniosku oraz zapoznaniu z udostępnionymi aktami sprawy. Niezależnie od tego, Izba planuje wystąpić do Ministra KiDN z wnioskiem o ponowną analizę i zgodne z przepisami właściwej ustawy określenie zakresów udzielnych upoważnień w odniesieniu do wszystkich organizacji zbiorowego zarządzania funkcjonujących na polu eksploatacji – reeemitowanie.

Przeczytaj pełną treść korespondencji
6 kwietnia 2011 r.

Kalendarium

Październik 2018
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Ankieta

W jakim stopniu jesteś zainteresowany oglądaniem naziemnej cyfrowej telewizji (NTC)?

 

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej organizuje konferencje dla operatorów, nadawców, dystrybutorów sprzętu i programów TV.

Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL działa na rzecz operatorów, prowadząc negocjacje z nadawcami programów telewizyjnych.

Konsorcjum Przyjazne Prawo Autorskie apeluje o przeprowadzenie jednej, kompleksowej nowelizacji ustawy, która uporządkuje rynek.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/www/pike.org.pl/www/application/../data/session) in Unknown on line 0