I Etap Konkursu "To nas dotyczy" dla Telewizji Lokalnych 2011 zakończony!

I Etap Konkursu "To nas dotyczy" dla Telewizji Lokalnych 2011 zakończony!

Zgodnie z Regulaminem VIII Edycji Konkursu dopuszczone zostały następujące kategorie materiałów telewizyjnych:

a)      program informacyjny

b)      krótka forma telewizyjna, reportaż

c)       audycja "Moja mała ojczyzna"

d)      audycja "Ginące zawody, wyjątkowi ludzie"

W tej edycji postanowiono rozszerzyć grono uczestników o inne organizacje telewizyjne, nadające program o tematyce lokalnej, w technologii naziemnej lub satelitarnej, reemitowany w sieciach operatorów będących członkiem PIKE.

W Konkursie "TO NAS DOTYCZY" 2011 udział wzięło 25 telewizji lokalnych i regionalnych nadających swoje programy w sieciach kablowych operatorów zrzeszonych w Izbie.

Nadesłano 106 materiałów filmowych, najwięcej w kategorii :

- krótka forma telewizyjna (reportaż) - 47.

Następnie w kategorii :

- audycja "Moja mała ojczyzna" - 26,

- audycja "Ginące zawody, wyjątkowi ludzie" - 19,

-  program informacyjny - 14.

11 audycji zostało zgłoszonych do Konkursu niezgodnie z jego Regulaminem.

Komisja Programowa oceniając nadesłane materiały kierowała  się poniższymi kryteriami i punktacją:

  1. dobór tematu - lokalność (pkt. 0-5)
  2. wartość przekazu materiału w swojej kategorii (pkt. 0-5)
  3. poprawność montażu  (pkt.0-5)
  4. realizacja (kadr, światło, dźwięk, oprawa) (pkt. 0-5)
  5. wrażenie ogólne (pkt. 1-3)

Wszystkie nadesłane prace zostały obejrzane i ocenione przez członków Komisji Programowej w składzie:

- Halina Godecka

- Juliusz Marek

- Ewa Michalska

- Aleksander Sawicki

Materiały zakwalifikowane do następnego etapu Konkursu zostaną przekazane do ostatecznej oceny Jury pod przewodnictwem  Małgorzaty Retei - producenta filmowego i telewizyjnego.

Członkami jury VIII edycji Konkursu zostali:

- Ewa Gadomska - dyrektor Departamentu Komunikacji Kablowej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji,

- Wojciech Majewski - reżyser, scenarzysta, producent filmowy, organizator festiwali,

- Andrzej Mikołajczyk -  "Tv Sat Magazyn", Uniwersytet Łódzki.

Komisja Programowa wyłoniła następujących finalistów w następujących kategoriach: program informacyjny, krótka forma telewizyjna, "Moja mała ojczyzna", "Ginące zawody, wyjątkowi ludzie"

 

Kategoria  A - PROGRAM INFORMACYJNY :

Lp.

NAZWA TELEWIZJI

MIASTO

TYTUŁ PROGRAMU

AUTOR

1.

TV  Elbląska

Elbląg

Wiadomości Elbląskie

Zespół redakcyjny

2.

TV Proart

Ostrów Wielkop.

Wydarzenia

Anna Woźnica

3.

TVK Spółdzielni Mieszkaniowej

Grudziądz

Grudziądzki Serwis Informacyjny

Zespół redakcyjny

4.

TV Azart-Sat

Bolesławiec

Wydarzenia Tygodnia

Zespół redakcyjny

5.

TV Miejska Stalowa Wola

Stalowa Wola

Wiadomości TVM

Zespół redakcyjny

6.

Twoja Telewizja Morska

Wejherowo

Serwis Informacyjny

Zespół redakcyjny

7.

TV WTK

Poznań

Puls dnia

Roman Wawrzyniak

 

Kategoria  B - KRÓTKA FORMA TELEWIZYJNA  :

Lp.

NAZWA TELEWIZJI

MIASTO

TYTUŁ PROGRAMU

AUTOR

1.

TV Kaszuby

Kościerzyna

Pierwszy Kaszubski Festiwal Videoklipów

Lilia Wilczyńska

2.

TV  Lokalna Azart-Sat

Bolesławiec

Kierżno

Wioletta Juchaniuk

3.

TV Olsztyn

Olsztyn

Olsztyńskie Lato Artystyczne OLA 2010

Paulina Wasilewska  Jacek Matyka

Marzena Słomka

Eugeniusz Domański

4.

TV Olsztyn

Olsztyn

Zabytki Powiatu Lidzbarskiego

Paulina Wasilewska  Jacek Matyka

Marzena Słomka

Eugeniusz Domański

5.

TV Olsztyn

Olsztyn

Jestem Malarką

Bartosz Gołębiowski  Dominik Ruczyński

Marzena Słomka

Eugeniusz Domański

6.

TV Podlasie

Hajnówka

Ocalić Puszczę

Jarosław Kiryluk

Barbara Kędyś

7.

TV Proart

Ostrów Wielkopolski

Historia opowiedziana w trójwymiarze

Anna Kobielska-Okrój

8.

TV Toruń

Toruń

Spotkania z ekologią

Sławomir Lewandowski

9.

TV Sudecka

Bielawa

Podwójna Mistrzyni

Kamil Nowak

10.

TV Sudecka

Bielawa

Spod igły

Magda Sośnicka-Dzwonek

Jarosław Radwański

 

Kategoria  C - "MOJA MAŁA OJCZYZNA":

Lp.

NAZWA TELEWIZJI

MIASTO

TYTUŁ PROGRAMU

AUTOR

1.

TV Legionowo

Legionowo

W zgodzie z naturą

Tomasz Talarski

2.

TV Miejska Stalowa Wola

Stalowa Wola

Zaczarowany świat wikliny

Dorota Szczurek

3.

TV Spółdzielni Mieszkaniowej

Grudziądz

Zatrzymane w kadrze

Małgorzata Radomska-Misiak

4.

TV Sudecka

Bielawa

Góry Sowie na starych pocztówkach

Joanna Morawska

Paweł Pachura

5.

TV Sudecka

Bielawa

Góry Sowie - tajemnica, przygoda, historia

Tomasz Śnieżek

Magdalena Sośnicka-Dzwonek

Jarosław Radwański

Adam Pachura

Paweł Pachura

Krzysztof Stachura

Kamil Nowak

Łukasz Pasiut

6.

TV Toruń

Toruń

W krainie perkoza

Sławomir Lewandowski

7.

Twoja Telewizja Morska

Wejherowo

Tu je nasza zemia -NR 1

Marlena Nadolska

8.

Twoja Telewizja Morska

Wejherowo

Tu je nasza zemia -NR 2

Marlena Nadolska

9.

Twoja Telewizja Morska

Wejherowo

Kaszuby dotąd nieznane

Krystian Sagola

10

TV WTK

Poznań

Tajemnice Poznania-Karol Marcinkowski

Błażej Wandtke

 

Kategoria D - "GINĄCE ZAWODY, NIEZWYKLI LUDZIE":

Lp.

NAZWA TELEWIZJI

MIASTO

TYTUŁ PROGRAMU

AUTOR

1.

TV Kaszuby

Kościerzyna

Tabacznik

Lilia Wilczyńska

2.

TV Proart

Ostrów Wielkopolski

Druga M

Ewelina Wiertelak

3.

TV Proart

Ostrów Wielkopolski

Kinooperator

Włodzimierz Więckowiak

4.

TV Spółdzielni Mieszkaniowej

Grudziądz

Profesor

Alina Grzeca-Hordyńska

5.

TV Sudecka

Bielawa

Biała Lokomotywa

Joanna Morawska

Łukasz Pasiut

Jarosław Radwański

6.

TVP Oddział Katowice

Katowice

Wygrać emeryturę

Brygida Frosztęga-Kmiecik

7.

TVP Oddział Poznań

Poznań

Zawód twoja przyszłość-szklarz

Eliza Prager

Wanda Hasińska

 

Wnioski Komisji Programowej:

W porównaniu z poprzednimi edycjami Konkursu, należy zauważyć, iż jakość techniczna materiałów filmowych zgłoszonych do konkursu pozostaje nadal na dobrym poziomie. Wyrównany jest również  poziom merytoryczny i realizatorski. Z satysfakcją należy odnotować, że uczestnicy konkursu dobrze wyczuwają potrzebę lokalności swoich telewizji.  Pojawiły się ciekawe i indywidualne tematy, charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polsk., ale nie zawsze interesująco zrealizowanych.

Poziom nadesłanych materiałów filmowych był wyrównany. Po raz pierwszy zostały zaproszone do udziału telewizje regionalne, w porównaniu z którymi telewizje lokalne wypadają na równi dobrze.
Duże wątpliwości i niepokój budzi niestaranne i manierystyczne czytanie lektorów i prowadzących, co robi bardzo złe wrażenie i obniża wartość nadesłanych materiałów filmowych.

 

26 kwietnia 2011 r.

Kalendarium

Listopad 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123

Ankieta

W jakim stopniu jesteś zainteresowany oglądaniem naziemnej cyfrowej telewizji (NTC)?

 

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej organizuje konferencje dla operatorów, nadawców, dystrybutorów sprzętu i programów TV.

Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL działa na rzecz operatorów, prowadząc negocjacje z nadawcami programów telewizyjnych.

Konsorcjum Przyjazne Prawo Autorskie apeluje o przeprowadzenie jednej, kompleksowej nowelizacji ustawy, która uporządkuje rynek.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/www/pike.org.pl/www/application/../data/session) in Unknown on line 0