Zgłoś swój udział w największej edukacyjno-technologicznej inicjatywie w Polsce! Czas na trzeci Digital Festival i #NieDajSięWykluczyć

‘’Digital to nie rewolucja, to ewolucja. Nie daj się wykluczyć!’’ – to hasło tegorocznej edycji Digital Festival. 1 października po raz trzeci startuje największa edukacyjno-technologiczna inicjatywa w Polsce z zakresu cyfryzacji i nowych technologii. Festiwal to także platforma do edukacji społeczeństwa, które dzięki niej będzie mogło rozwijać swoje cyfrowe kompetencje i zobaczyć z bliska świat nowych technologii.

Digital

KIGEiT, KIKE, PIIT, PIKE wraz z fundacją Teraz Polska oraz fundacja Digital Poland, podpisały w 2019 r. porozumienie o współpracy na rzecz edukacji społeczeństwa w zakresie cyfryzacji i nowoczesnych technologii oraz promocji Polski, jako centrum światowych cyfrowych innowacji. Na kanwie porozumienia realizowany jest Digital Festival (Festiwal Cyfryzacji), który co roku organizowany jest w tych samych cyfrowych dniach 01.10-10.10 czyli od 1 do 10 października. Serdecznie zachęcamy naszych członków do zaangażowania się w festiwal, szczególnie, że istnieje szereg bezpłatnych form aktywności dla partnerów.

Kompetencje cyfrowe dla lepszego jutra

Tegoroczna edycja Digital Festival jest szansą na zdobycie nowych umiejętności, ale też okazją do przełamania strachu przed nowymi technologiami. Poprzez szereg różnych inicjatyw wspólnie podnosimy cyfrową świadomość Polaków. Noc Innowacji, Akademia SkillUp, Cyfrowe Zniżki – to tylko niektóre z zaplanowanych na ten rok atrakcji. Inicjatywy festiwalu umożliwiają każdemu zdobywanie niezbędnych w dzisiejszym świecie cyfrowych umiejętności.

W trakcie Festiwalu chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób i pokazywać im korzyści wynikające z digitalizacji w codziennym życiu i pracy, edukować i podnosić kompetencje cyfrowe – mówi Piotr Mieczkowski, Dyrektor Zarządzający Fundacją Digital Poland, która jest organizatorem wydarzenia.

Działamy globalnie. Wspólnie z Włochami, Szwajcarią, Szwecją, Serbią, Ukrainą, Liechtensteinem, Estonią, Niemcami, Austrią postanowiliśmy działać na rzecz promocji nowych technologii oraz szans, jakie daje społeczeństwu Unii Europejskiej. W ramach inicjatywy od 2021 roku w krajach członkowskich równolegle obędą się na Europejskie Dni Cyfryzacji. Dlatego Festiwal Cyfryzacji zmienił nazwę na Digital Festival. Zmieniamy nazwę, jednak nasz cel pozostaje ten sam – przybliżanie społeczeństwu wiedzy na temat cyfryzacji.

Festiwal Cyfryzacji 2020 w liczbach

Technologie to przede wszystkim ludzie, a ich rozwój sprzyja integracji społecznej i podnoszeniu jakości życia. Cieszymy się, że w trakcie dwóch edycji Festiwalu (2019, 2020) udało nam się dotrzeć z tym przekazem do 10 milionów Polaków poprzez media tradycyjne i cyfrowe. Łącznie zaangażowaliśmy ponad 120 partnerów, a także największe, ogólnopolskie media. Zapraszamy do obejrzenia podsumowania drugiej edycji Festiwalu Cyfryzacji.

Zobacz film o FC2020 na vimeo link

Każdy BEZPŁATNIE może wziąć udział w Digital Festival angażując się poprzez:

Noc Innowacji – to idealna okazja, aby zaprezentować osiągnięcia polskiej nauki i biznesu, a także przekonać się jak cyfryzacja, zaawansowane technologie i robotyka zmieniają nasz świat. Zapraszamy do stworzenia wydarzeń edukacyjnych, również online, tak by Polacy od kuchni mogli poznawać najnowsze technologie. Zachęcamy szczególnie do organizowania bezpłatnych wykładów na uczelniach, domach kultury czy uniwersytetach trzeciego wieku. Fundacja zapewnia gotowe instruktaże do przeprowadzenia swojego pierwszego webinar’u czy prezentacji.

Formularz zgłoszeniowy.

Akademia SkillUp – tematem przewodnim Digital Festival uczyniliśmy podnoszenie kompetencji cyfrowych. Na stronach digitalfestival.pl powstanie specjalne miejsce dla partnerów szkoleń celem pokazania najciekawszych kursów z szeroko rozumianych kompetencji cyfrowych, innowacji i przedsiębiorczości. Udostępniaj bezpłatnie swoje szkolenia i wspólnie z nami rozwijaj poziom cyfrowej świadomości Polaków. Każdy z partnerów może też przygotować krótki film szkoleniowy np. z programowania, sieci 5G, FTTH, podpisu cyfrowego.

Formularz zgłoszeniowy.

Cyfrowe Zniżki – w trakcie trwania festiwalu każda firma partnerska oferuje zniżki i promocje na swoje cyfrowe produkty i usługi. Zachęcamy do przyłączenia się do swoistego święta promocji w sklepach internetowych. Organizatorowi i partnerom zależy na popularyzacji nie tylko zakupów online, ale także płatności bezgotówkowych.

Formularz zgłoszeniowy

Dodatkowo zachęcamy do jeszcze bliżej współpracy!

Partner Dnia – Każdy dzień festiwalu ma swoją cyfrową tematykę. Od cyfrowej kultury przez edukację, rozrywkę, pracę i firmę, cyberbezpieczeństwo czy finanse i innowacje. Każdego dnia razem z Partnerem edukujemy społeczeństwo w wybranej tematyce poprzez zasięgowe media, materiały edukacyjne czy dedykowane inicjatywy.

Napisz do nas!

Partner Społecznościowy – bez współpracy nie ma innowacji, wiedzą o tym liderzy nowych technologii. Dzięki współpracy w zakresie mediów społecznościowych możemy dotrzeć do milionów obywateli, wspólnie edukując i obalając wszelkie technologiczne mity (np. o szkodliwości sieci 5G), czy promując poprawne postawy przy korzystaniu z elektroniki, by ta, nie prowadziła do uzależnień. Masz konto w mediach społecznościowych? Prowadzisz stowarzyszenie, fundację, a może koło naukowe?

Napisz do nas!

Inne formy współpracy – w trakcie festiwalu zorganizowane zostaną specjalne konkursy i koncerty charytatywne oraz ogłoszone zostaną nowe cyfrowe produkty. Masz inny ciekawy pomysł jak się włączyć? Napisz do nas, na pewno odpowiemy, bo w końcu Digital Festival jest dla wszystkich!

Napisz do nas!