5 lipca o godz. 12:00 w Senacie RP
odbędzie się pierwsza w historii debata publiczna o telewizjach lokalnych. Nie może Nas tam zabraknąć!

 

Sukces, jakim jest odrzucenie projektu ustawy LEX PILOT, nie byłby możliwy, gdyby nie Wy – ludzie telewizji lokalnych. Nie wolno nam zaprzepaścić tego sukcesu. Teraz musimy zawalczyć o nas, o nasze telewizje! Ratujmy Telewizje Lokalne! – to ogólnopolska akcja, której celem jest zwrócenie uwagi na nasze problemy i doprowadzenie do ich rozwiązania.

Jest Nas wielu – ok. 150 lokalnych telewizji, głównie w miastach powiatowych. Nasze programy ogląda ponad 5 milionów Polek i Polaków. Ale czy ktoś zdaje sobie sprawę z tego, że codziennie borykamy się z podstawowym problemem – skąd wziąć pieniądze na program? Na rynkach lokalnych już dawno nie ma reklam i ogłoszeń, które wcześniej finansowały tę pracę. Z tego powodu wspólnie walczmy o nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, o wpisanie do niej telewizji lokalnych oraz o finansowanie naszych telewizji z budżetu państwa. 

W imieniu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej zapraszam Państwa do udziału w debacie pt. „Panel ekspercki. Umiejscowienie telewizji lokalnych w debacie publicznej”, którą zainaugurujemy ogólnopolską akcję „Ratujmy telewizje lokalne”. W dyskusji wezmą udział eksperci rynku medialnego, przedstawiciele telewizji lokalnych oraz politycy, w tym członkowie Sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu i Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Debata odbędzie się 5 lipca 2023 roku w Senacie RP, w sali 217, w godzinach 12.00 – 15.00.

W związku z tym, że wejście na teren Senatu wymaga przepustki, prosimy o wcześniejsze rejestrowanie się na stronie: https://ratujmytelewizjelokalne.pl/. Rejestracja będzie możliwa w dniach od 26 czerwca do 2 lipca 2023 roku. Na stronie tej znajdą też Państwo szczegóły dotyczące akcji „Ratujmy telewizje lokalne” oraz program debaty.